Rozhovor so slovenským expertom na rekonštrukcie pôsobiacim v Prahe: “Najlepšie je pretvoriť skoro ruinu na nový, krásny priest

akubra

Michal Žabokrtský je jednoducho “našou krvnou skupinou”. V žilách mu prúdi vášeň pre dizajn a láska k návrhu riešení ako pre interiéry, tak aj pre exteriéry.

Žil 12 rokov na slovensku spolu so svojou manželkou ( ktorá je pôvodom z Liptova) sa po návrate z Austrálie usadili v Prahe, kde pôsobí ako poradca a konzultant pri rekonštrukciách a návrhoch riešení interiérov i exteriérov. Pán Michal Žabokrtský má iba České občianstvo a ako sám tvrdí - cíti sa ako jeden z posledných čechoslovákov.

Keďže nás jeho portfólio a jeho tvorba návrhov oslovili, rozhodli sme sa mu položiť niekoľko otázok.

Okrem iného nás samozrejme zaujímalo aj to, prečo sa rozhodol práve pre túto oblasť povolania. Pán Žabokrtský odpovedal nasledovne: “Veľmi sa mi páči, keď môžem urobiť skoro z ruiny nádherný, nový priestor. Motivujúce je samozrejme aj finančné ohodnotenie investorov.”


Ďalej sme sa samozrejme zaujímali aj o to, čo bude určite zaujímať aj mnohých z vás, a to síce aká je najlepšia cesta k získavaniu nových zákaziek.Ako tvrdí pán Žabokrtský, 90% zákaziek v jeho spoločnosti vzniká na základe referencií a odporučení jednotlivých klientov. Ako ďalej dopĺňa: “Ľudia sa na nás samozrejme obracajú aj v prípade žiadosti o odbornú pomoc, no veľmi často aj vtedy, keď sa im už minuli všetky kreatívne nápady či možnosti a jednoducho už nevedia, ako sa posunúť ďalej.”

kuchyne akubra trade
A čo všetko vie ponúknuť svojim klientom? Určite toho nie je málo. Ako hovorí: “V našej spoločnosti klientom poskytujeme poradenstvo, konzultácie ale i samotnú rekonštrukciu bytov, rodinných domov, terás, kúpeľní, kuchýň - jednoducho celého interiéru. Taktiež vieme sprostredkovať profesionálne služby architekta, dizajnéra, kontrolóra či tvorcu rozpočtov, ale i energetického špecialistu pri potrebe ohodnotenia nehnuteľnosti energetickým štítkom. Rovnako však vieme zabezpečiť aj vypracovanie 3D grafickej vizualizácie.” Všetky ponúkané služby nájdete na webstránkach www.akubratrade.cz a www.asistentrekonstrukce.cz.


No a na záver sme samozrejme nemohli vynechať otázku, či má pán Žabokrtský nejaký “srdcový” projekt, ktorý je preňho na akomsi pomyselnom prvom mieste a je naň najviac hrdý. A čo sme sa dozvedeli? “Na každý vydarený projekt som hrdý, pretože klient nás oslovuje preto, aby danú situáciu vyriešil na niekoľko rokov. No napriek tomu, predsa len sa nájde jedna perlička výnimočnejšieho charakteru. Bola to dodávka a montáž obkladov a dlažby v Jazdiarni Pražského hradu, kde sa pri rôznych výnimočných príležitostiach konajú slávnostné recepcie.”

Pánovi Žabokrtskému želáme pri jeho ďalšej práci veľa úspechov a ďakujeme za rozhovor.

kupelna akubra trade

  • Zdieľať

Načítám...