Prevoňajte si byt. Toto sú vône, ktoré vám doma vytvoria tú najčarovnejšiu atmosféru

Ako sami veľmi dobre viete, každá vôňa na nás pôsobí inak. Niektoré nás dokážu povzbudiť, iné zas, naopak, uvoľniť či upokojiť. A práve tomu by ste mali prispôsobiť aj výber vône, ktorou si chcete prevoňať svoju domácnosť. 

 

Najvhodnejšie je vyberať si vôňu podľa toho, aký problém vás trápi. Poďme si to preto “rozmeniť na drobné”.

 

Nespavosť: ak nedokážete zaspať, domácnosť si prevoňajte vôňami ako levanduľa, bergamot, ruža, šalvia či ylang-ylang.

 

Stres: ten žiaľ niekedy potrápi každého z nás. Ak vám práve robí vrásky na čele, vyskúšajte vône ako levanduľa, bergamot, mäta, borovica či vetiver. 

 

Úzkosť: ak už váš stres prerástol v úzkosť, siahnite po vôňach ako citrón, rímsky harmanček, santal, pomaranč či borovica. 

 

Depresívna nálada: žiaľ, aj to sa môže stať komukoľvek z nás. V prípade, že ňou práve trpíte, pomôžte si vôňami ako mäta, harmanček, jazmín, šalvia či levanduľa.

 

Problémy so sústredením sa: do pracovne alebo kancelárie sú najvhodnejšie vône, ktoré vás nabudia, ako napríklad mäta, škorica alebo šalvia. 

 

Málo energie: ak vaša energia odišla do neznáma, vyskúšajte nasledovné vône — kardamón, škorica, klinček, čierne korenie, čajovník či rozmarín.

 

Bolesť: trápia vás bolesti hlavy alebo sa potrebujete uvoľniť od bolestivých kŕčov? V tomto prípade vám môžu pomôcť levanduľa, šalvia, borievka, mäta či zelené jablko. 

 

Nevoľnosť: ak vás trápia žalúdočné problémy alebo nevoľnosť, pomôžu vám vône ako mäta, zázvor, citrón, pomaranč, harmanček, fenikel, kôpor či šalvia. 

 

  • Zdieľať

Načítám...