Premena kuchyne, Mělník

Zásadnou chybou pôvodného stavu bolo - jednoducho povedané - stavebný stav. Priestor nebol vôbec vymaľovaný, omietky boli v hrubom stave, chýbala podlaha, museli sme zakrývať v rámci novej podlahy tiež rúrky od kúrenia. Najväčšou výzvou tak bola úprava stien a nová elektro inštalácia v kombinácii s novou podlahou a dverami v tak krátkom čase 5tich dní.
Z premeny priestoru najviac prospelo to, že sme celý priestor skompaktnili, spojili do jedného. Predtým interiér vyzeral kusovo, rôznorodo, nezladený. 
Štýl našej premeny by sa dal nazvať moderný vidiek. Pracovali sme s jednoduchými tvarmi a materiálmi, ale s citom ich používali. V prípade vidieckych interiérov by sa malo pracovať s ozajstnými materiálmi ako drevo, dlažba, látka, koža... a tieto materiály v našej premene nájdete. Moderne sme však použili obklad za linkou v kuchyni a zopakovali ho na tlačenej samolepke, ktorá dekoruje obývačku. Na mieru sme navrhli svetlá do obývacej izby, ktoré čiastočne reflektujú obklady, hodia sa k pôvodným lampám rodiny a čo viac, nezakrývajú krásny trámový drevený strop, čo bol hlavný účel.
  • Zdieľať

Načítám...