Obklady osviežia aj váš interiér: Drevený, tehlový, kamenný – stačí si len vybrať!

Holé steny, tapety či obklady. To, ako budú vyzerať vaše steny, ovplyvní aj celkový vzhľad interiéru vášho bytu či domu. Zaujal vás obklad? Tak takéto máte možnosti.

 

dreveny obklad v interieri

 

Drevený obklad

 spôsobí, že sa budete cítiť o čosi útulnejšie. Nielenže dobre vyzerá, ale aj vonia, čo je príjemné a upokojujúce. V prípade drevených obkladov máte na výber preglejky, upravené dosky či masív. Ak túžite po prírodnom interiéri, siahnite po masíve. Je typický jedinečným vzhľadom, ktorý oživí aj nudné priestory. Drevo z masívu však po použití ešte pracuje, preto treba dbať na správnu hrúbku a dĺžku jednotlivých dosiek.

Tvárovo stále je dyhové drevo, ktoré tiež vyzerá dobre. Dokonca patrí k najvyhľadávanejším druhom dreva, čo sa týka obkladov. Nemenným tvarom vás poteší preglejka, no tá sa aj napriek skvelým fyzikálno-mechanickým vlastnostiam príliš nevyužíva.

 

Tehlový obklad

Keďže tehlový obklad pôsobí tradičnejšie, je vhodný najmä vtedy, ak chcete svoj príbytok zariadiť vo vidieckom štýle. Obzvlášť zaujímavo pôsobia . Ak zvolíte iné farby, spojíte tradície s modernými prvkami. Keďže platí, že všetkého veľa škodí, nedávajte takéto obklady všade, kde sa dá. Len tam, kde to splní účel.

 

Kamenný obklad

Na stenách pôsobí skutočne veľmi efektne prírodný kameň. Keďže ide o naturálny materiál, je celkom ceneným riešením. Finančne menej náročnú alternatívu nájdete v umelom kameni, ktorý od originálu vzhľadovo nerozoznáte.

 

Keďže kameň sa v interiéri stáva dominantným dizajnovým prvkom, je potrebné jeho umiestnenie dôkladne naplánovať. Obľúbené sú napríklad pásy kamenného obkladu v obývačkách nad krbom či televízorom. Najčastejšie sa používa žula a mramor, ktoré vyniknú a zároveň pôsobia luxusne.

 

Foto: Bigstockphoto

  • Zdieľať

Načítám...