Chcete, aby vyzerala vaše domáca knižnica dokonale? Pomôžu vám tieto 4 tipy

  • 22.11.2018
  • MOJINTERIER.SK

Poličky na knihy či domáce knižnice samozrejme primárne slúžia na knihy, no absolútne dokonale vyzerajú vtedy, ak ich dozdobíte nejakými drobnými dekoráciami - napríklad rôznymi vázami, sviečkami, kvetmi, miskami a podobne. Ak sa na to už dlhšiu dobu chystáte, skúste sa riadiť nasledovnými štyrmi radami. Uvidíte, že výsledný efekt bude vyzerať naozaj dokonale.

 

#1 Trojuholníková metóda

 

Ak máte pri sebe máte položené dve vertikálne regále na knihy tiahnuce sa od zeme po strop, využite pri ich dekorovaní tzv. “trojuholníkovú metódu”. Čo to znamená? Ak napríklad do strednej priečky knižnice naľavo uložíte rámik s fotkou, podobný rámik môžete umiestniť aj do knižnice napravo, avšak nie zarovno, ale jeden o priečku vyššie a jeden o priečku nižšie. Opticky tak vytvoríte trojuholníkový vzor, ktorý bude vyzerať naozaj výborne. 

 

#2 Predmety neukladajte podľa ich výšky

 

Pokiaľ na poličku umiestňujete viac predmetov - napríklad dve vázy a rámik na fotku, nikdy ich nezoraďte podľa výšky - “rozhádžte” ich. Opticky to bude vyzerať oveľa lepšie a štýlovejšie. 

 

#3 Dôležitý je aj ich počet

 

Možno vás to prekvapí, no dôležité je aj to, koľko predmetov do jednej poličky umiestňujete. Aby bol dizajn vášho dekorovania dokonalý, vždy by ste mali v jednej poličke použiť nepárny počet dekorácií - teda napríklad ak máte na jednej poličke len sviečku a vázu, doplňte ich ešte jedným (samozrejme farebne i štýlovo zladeným) predmetom. 

 

#4 Mixujte vertikálne a horizontálne uloženie

 

Aj tento “vylepšovák” vizuál vašej knižnice poriadne zdokonalí. Je to jednoduché - mixujte vertikálne a horizontálne uloženie jednotlivých predmetov. Tak napríklad - knihy na niektorých policiach neuložte klasicky vertikálne, ale “poležiačky”, teda horizontálne. Vedľa nich umiestnite nejakú vyššiu dekoráciu, ako napríklad vyššiu sviečku, rámik na obraz či nejakú vkusnú vázu. S výsledkom budete určite spokojní. 

Načítám...