Ako si vybrať elektrický strojček na holenie? Pred jeho kúpou si položte týchto 5 otázok

Pri výbere a kúpe elektrického holiaceho strojčeka je potrebné zohľadniť viacero vecí. Na čo sa teda primárne zamerať a vybrať si tak, aby strojček spĺňal všetky vaše požiadavky? Položte si pred jeho kúpou týchto 5 otázok…

 

#1 Planžetový alebo frézkový? 

 

Planžetové holiace strojčeky sú vhodné na kratšie fúzy a pre mužov, ktorí sa holia často. Tento strojček je založený na systéme kmitajúcich nožov, ktoré sú umiestnené pod planžetkami. Čím ich je viac, tým je výsledný efekt dokonalejší. Frézkový strojček je vhodný na dlhšie a hustejšie fúzy a pre mužov, ktorí sa neholia až tak často. Disponuje niekoľkými rotujúcimi hlavami, ktoré bývajú výkyvné, takže k tvári dokonale priľnú. 

 

#2 Mokré alebo suché holenie?

 

Suché holenie je skvelé preto, že k nemu nepotrebujete žiadne prípravky a vykonať ho môžete úplne kdekoľvek — hoci aj vo svojej kancelárii. Nie je však vhodné pre mužov s citlivou pokožkou s vysokým rizikom podráždenia. Ak máte takúto pleť aj vy, určite si zvoľte mokré holenie. Väčšina strojčekov už však dnes disponuje kombináciou oboch týchto možností. 

 

#3 Aké napájanie preferujete?

 

Uprednostňujete sieťové alebo akumulátorové napájanie? Výhodou akumulátorových strojčekov je, že si ich môžete vziať kamkoľvek so sebou a pri holení vás ani neobmedzuje kábel. Sieťové napájanie vás však môže zachrániť presne vo chvíľach, kedy sa Vám akumulátorový strojček vybije. Výhodou je preto zakúpiť si taký prístroj, ktorý kombinuje oba tieto spôsoby. 

 

#4 Koľko času budete mať na čistenie? 

 

Každý holiaci strojček si po použití vyžaduje čistenie. V prípade starších modelov išlo o náročnejšiu procedúru, no moderné strojčeky už ponúkajú napríklad program samočistenia alebo je ich súčasťou čistiaca stanica, kam strojček jednoducho vložíte a údržba sa vykoná sama. 

 

#5 Aké funkcie by sa vám zišli?

 

Pri kúpe sa zamerajte aj na to, aké funkcie strojčeka by pre vás mali najväčší význam. Strojček môže byť napríklad vodotesný, môže mať viacero zastrihávacích nadstavcov, no rovnako hľaďte aj na rýchlosť nabíjania či následnú výdrž. 

  • Zdieľať

Načítám...