Čistička odpadových vôd

Podľa platných predpisov a zákonov každá budova, či už obytná, komerčná alebo priemyselná, musí mať vyriešené, kam pôjde odpadová voda. Je jedno, či je budova napojená na verejnú kanalizáciu, alebo má svoju žumpu, ktorá je pravidelne čerpaná pomocou fekálneho auta, alebo má budova svoju vlastnú čističku vôd. Splašková odpadová voda sa nemôže dostať do povrchových a podzemných vôd. Avšak vyčistená odpadová voda sa môže recyklovať, napr. na zavlažovanie trávnikov a okrasnej zelene, použitím na technické účely, alebo vypustením do povrchových a podzemných vôd.

 

 

Firma Gonap je popredný výrobca čističiek vôd, technických nádrží, septík a zemných filtrov v Českej republike a ponúka svojim klientom komplexné služby v oblasti vývoja, výroby a dodávok technológií pre čistenie odpadových vôd. Firma nevidí rozdiel medzi rodinným domom, obcou, mestom či súkromnou priemyselnou firmou, preto všetkým ponúka rovnaké služby a produkty. Vďaka bohatým skúsenostiam je firma schopná splniť očakávania aj tých najnáročnejších klientov.

Novinkou je, že ponúkajú aj výrobu a montáž zariadení na kľúč. Vytvoria vyhovujúci projekt a zaistia vydanie územného súhlasu a stavebného povolenia vrátane predbežných úprav dokumentácie. Dodajú všetky potrebné technológie a poskytujú aj servis nového zariadenia.

Precíznosť služieb Gonapu je ocenená certifikátom kvality ISO: 9001:2001.

 

 

Firma Gonap poskytuje:

- čističky odpadových vôd,
- dodávky čerpacích staníc,
- dodávky zariadení pre odvodňovanie kalov,
- technické nádrže, žumpy a septiká,
- komplexný tesniaci systém INTEGRA,
- rekonštrukcie čističiek odpadových vôd,
- komplexný záručný a pozáručný servis,
- vykonávanie revízií vodných diel,
- a mnohé iné.

 

 

Typy čističiek odpadových vôd

Celoplastové čističky odpadových vôd sú koncipované ako kompaktné zariadenia. Sú určené k čisteniu odpadových vôd splaškového charakteru z rodinných domov, bytových jednotiek, sociálnych zariadení podnikov, kempov, hotelov, a pod.

Čističky odpadových vôd môžu byť nadzemné (umiestnené v budove) alebo podzemné. Kapacita je určená počtom pripojených, tzv. ekvivalentných obyvateľov, pričom platí, že na jedného ekvivalentného obyvateľa pripadá 150 l/deň odpadových vôd a 60 g/os/deň biologického znečistenia.

 

Podľa spôsobu čistenia poznáme:
- podzemné diskontinuálne čističky - typ Pa,
- podzemné kontinuálne čističky - typ PB.

 

 

Z hľadiska veľkosti, konštrukcie a určenia delíme čističky na:

1. Domové - pre 1-15 obyvateľov.

Domáca čistička odpadových vôd je skvelým riešením individuálneho odkanalizovania všade tam, kde nie je možné pripojenie na centrálnu kanalizáciu.

 

2. Komunálne:
- pre 15-50 obyvateľov,
- pre 50-150 obyvateľov,
- nad 150 obyvateľov.

Komunálne čističky odpadových vôd sú veľkostne prispôsobené množstvu osôb napojených na čističku. Pracujú automaticky a sú nenáročné na údržbu, ale sú dimenzované na maximálny permanentný 24 hodinový prítok splaškov.

 

 

Ak uvažujete o vybudovaní vlastnej čističky odpadových vôd, septika, žumpy alebo vodomernej šachty, obráťte sa na nás a za prijateľnú cenu vám vyprojektujeme a vyrobíme potrebný produkt, ktorý bude vyhovovať priamo vašim požiadavkám. Nech už si vyberiete akýkoľvek typ čističky odpadových vôd, je isté, že splašková voda bude po opustení čističky kvalitne vyčistená a je možné ju znova použiť, napr. na polievanie záhrady. Žite ekologicky, myslite ekonomicky. S čističkami odpadových vôd ušetríte peniaze, aj prírodu.

 

Text: Anna Kavuláková
Zdroj, foto: Gonap, youtube.com

  • Zdieľať

Načítám...