Uvažujete nad kúpou žehličky na vlasy? Takto si vyberiete tú najlepšiu

Na trhu je množstvo žehličiek na vlasy, ktoré sa od seba navzájom líšia nielen dizajnom či prevedením, ale svojimi funkciami a kvalitou.

Ako si teda vybrať tú najlepšiu?


zehlicka_na_vlasy_mojinterier

S tým vám veľmi radi poradíme. Pri kúpe novej žehličky na vlasy je totižto dôležité zohľadniť hneď viacero faktorov - len tak dosiahnete želaný výsledok v podobe krásnych vlasov. Na čo teda nezabúdať?

Aký materiál žehliacich plôch si zvoliť?

Dnes je už na trhu dostupných množstvo žehličiek na vlasy, no ich žehliace plochy sú najčastejšie z nasledovných troch materiálov.

Keramické - použite tohto materiálu je najčastejšie. Zohriatie takýchto doštičiek je rýchle, rovnomerné a takéto žehličky sú cenovo dostupné. Ide preto o “zlatú strednú cestu”, ktorá je vhodná pre každý typ vlasov. 

Turmalínové - žehličky na vlasy s takýmito doštičkami pracujú na princípe vydávania záporných iónov a infračerveného tepla, vďaka čomu sa vlasy tak nevysušujú a nepoškodzujú. Ide preto o variantu, ktorá je vhodná predovšetkým pre jemnejšie vlasy. 

Titánové - titánové žehličky na vlasy sú síce drahšie, avšak ich kvalitu spozorujete hneď pri prvom použití. Sú ľahké a majú vynikajúce vlastnosti, preto sú veľmi často používané aj v profesionálnych stylingových salónoch. Vhodné sú pre všetky typy vlasov a hravo si poradia aj s hustejšími a nepoddajnými vlasmi.

Existujú však aj žehličky, ktoré v sebe kombinujú viacero materiálov, veľmi časté sú napríklad spojenia keramika-turmalín alebo keramika-titán. Stretnúť sa však môžeme aj s platničkami z teflónu alebo mramoru. 

Dôležitá je aj šírka žehliacich doštičiek

Žehličky na vlasy by sme na základe toho mohli rozdeliť na tri základné tipy.

Úzke doštičky - tie budú pre vás tou správnou voľbou v prípade, ak máte kratšie vlasy. Takéto žehličky však bývajú zároveň rozmerovo najmenšie, takže dočasne vám môžu skvele poslúžiť aj v prípade dlhších vlasov, a to pri cestovaní. 

Stredne hrubé doštičky - tieto žehličky sú najvšestrannejšie a na trhu ich nájdete najviac. Sú úplne univerzálne a vhodné sú pre všetky dĺžky a všetky typy vlasov. 

Širšie doštičky - žehličku si širšími doštičkami si vyberte vtedy, ak sa môžete popýšiť dlhými a hustými vlasmi. Ich žehlenie pre vás bude vďaka takýmto doštičkám hračkou. 

Tvar žehliacich doštičiek

Doštičky môžu byť buď ploché a hranaté alebo po okrajoch zaoblené. Rozdiel spočíva v tom, na čo chcete žehličku využívať.

Pokiaľ výhradne len na vyrovnávanie alebo uhladenie vlasov, zvoľte si prvú variantu, teda hranaté doštičky.

Ak by ste si však rady zaobstarali “univerzálnu” žehličku, ktorá vaše vlasy zároveň aj natočí, siahnite po druhej variante. Pomocou žehličky na vlasy, ktorá má zaoblený tvar i zaoblené doštičky si totižto vlasy môžete aj krásne natočiť, a to bez použitia kulmy. 

Žehličky vhodné aj na profesionálne použitie

V prípade, že si potrpíte na prvotriednej kvalite, alebo chcete žehličku použiť aj v profesionálnom salóne, poobzerajte sa aj po nasledovných variantách:

Iónové žehličky - vyžarujú negatívne ióny, ktoré zabraňujú elektrizácii vlasov a ich krepovateniu. Vlasy tak nepoškodzujú a celkovo im dodávajú zdravší vzhľad.

Žehličky s parou - vlasy nepoškodzujú, práve naopak, majú regeneračný efekt a vlasy krásne zaceľujú. Sú síce drahé, no vaša koruna krásy sa vám za takúto investíciu určite odvďačí. 

 
mojinterier.sk
Nový príspevok

Nenašli sa žiadne príspevky

Komentáre

mojinterier.sk
Chystáte sa v blízkej budúcnosti vycestovať do Ázie, Japonska či Južnej Ameriky ? Potom by vás bidet s určitosťou nemal zaskočiť na žiadnej z...
mojinterier.sk
Môže sa zdať, že za posledné roky koberce žnú na úkor iných materiálov čoraz menšiu slávu, avšak opak je pravdou. Na koberce, väčšina...
mojinterier.sk
Máte radi masáže? Veľmi príjemne dokážu uvoľniť nielen naše telo, aj celú našu myseľ. Navyše, len málokomu by dobrá masáž po náročnom...
mojinterier.sk
Určite ste už neraz počuli o tom, aké nesmierne dôležité je vybrať si naozaj kvalitný a spoľahlivý matrac. Inak by ste si totiž mohli...
mojinterier.sk
Pri výbere a kúpe elektrického holiaceho strojčeka je potrebné zohľadniť viacero vecí. Na čo sa teda primárne zamerať a vybrať si tak,...
mojinterier.sk
KeepCup  je austrálskou značkou, ktorá vyrába jedinečné a nezameniteľné šálky na kávu či hoci aj na čaj. K dispozícii máte na výber z...