Pripravte svoj krb na nadchádzajúcu sezónu. S týmito tipmi to hravo zvládnete

Blížia sa príjemné večery, kedy nám bude spoločnosť robiť sálajúci krb.

Predtým sa však musíme postarať o to, aby bol po letnom oddych v 100%-nom stave.


Obľúbenosť krbov v posledných rokoch nesmierne narastá. Používajú sa nielen na účel vykurovania, ale čoraz častejšie aj na účel dekorácie - a to ako v rodinných domoch, tak i v bytoch. Či už vám teda domov spríjemňuje klasický krb alebo biokrb, v najbližších dňoch nezabudnite na tieto veci.

V prípade klasického krbu nezabudnite na odborníkov

Ak doma nemáte biokrb, ale krb klasický, určite ho nezabudnite dať skontrolovať profesionálovi, ktorý preverí, či stále všetko funguje na 100%. Predídete tak nielen prípadným nákladným opravám, ale predovšetkým nepríjemným nehodám, ktoré by mohli v dôsledku neskontrolovaného krbu nastať. Keď máte totižto krb napojený na komín, v dôsledku jeho zanesenia vzniká až 1/4 požiarov. Naviac tiež riskujete otravu oxidom uhličitým. Dôležité je vedieť, že tomuto všetkému môžete veľmi jednoducho predísť, kontrolu krbu preto určite nepodceňujte. 

Krb dôkladne očistite

Spravte to dokonca aj vtedy, keď ste krb čistili na konci sezóny - a to bez ohľadu na to, či ide o krb klasický alebo o biokrb. Odstráňte všetky nečistoty, prípadne prach, ktorý na krb nasadal počas leta. Pokiaľ máte na krbe sklenené dvierka, dôkladne ich vyčistite a dobre spravíte, aj keď vymeníte obhorené kamienky či polienka v prípade biokrbov. Vďaka takejto dôkladnej “očiste” budete mať istotu, že váš krb bude fungovať na 100%. 

Nakúpte kvalitný bioalkohol alebo materiál na kúrenie

Majitelia klasických krbov by nemali zabúdať na včasný nákup materiálu, s ktorým si budú počas vykurovacej sezóny kúriť. Veľmi dobre využiteľné je napríklad drevo z buku, dubu, topoľa, brezy, lipy či gaštanu. Horí pomalšie, no intenzívne a produkcia popola je minimálna. Drevo však samozrejme musí byť v každom prípade dôkladne presušené. Majitelia biokrbov by si zas mali spraviť dostatočné zásoby kvalitného bioalkoholu. Neváhajte vyskúšať ani alternatívy s rôznymi pridanými vonnými esenciami, celý váš domov krásne prevoňajú a navodia veľmi príjemnú atmosféru. 

 
mojinterier.sk

Nenašli sa žiadne príspevky

Nový príspevok

Komentáre