Teplo doma: Ako docieliť komfort v kúpeľni či na chodbe?


Počas chladných jesenných a zimných mesiacov sú jedným z najčastejších problémov pocity chladu v domácnostiach. A to najmä na miestach ako chodba, kúpeľňa, samostatné wc, pivnica či garáž.

Existuje pritom malé a elegantné riešenie na temperovanie a rýchle vykurovanie miestností, vďaka ktorému budú tieto priestory oveľa útulnejšie.

 

Pre dom, byt či chatu

V bytoch i rodinných domoch, v priestoroch pre domácich majstrov (pivnica, garáž či hobby miestnosť), ale aj v krátkodobo používaných izbách na chate či na chalupe (do menšej kuchyne či kúpeľne). Práve na takých miestach sa osvedčili ploché elektrické konvektory Vaillant eloMENT VER.

Ich dizajn je nadčasový. Vďaka veľmi plochému prevedeniu a praktickým rozmerom sú tieto priamovýhrevné konvektory v interiéri takmer neviditeľné. Uchytia sa jednoducho na stenu s pomocou montážneho rámu, ktorý je súčasťou ich balenia. V hre je nielen dizajn a praktické rozmery, ale aj maximálna bezpečnosť. Konštrukcia konvektorov Vaillant eloMENT VER odolná voči striekajúcej i kvapkajúcej vode a dodatočná ochranná izolácia ich predurčujú na bezpečné použitie aj pokiaľ ide o vykurovanie kúpeľní či samostatných wc.

 

Rýchlo vyhrejú interiér

Ide pritom o mimoriadne tiché riešenie. Zariadenia sú k dispozícii vo výkonových radoch od 0,75 do 2,5 kW (výkon si zvolíte podľa toho, akú veľkú miestnosť potrebujete temperovať či vykúriť). A ako fungujú? Sú priamovýhrevné, čo znamená, že teplo uvoľňujú rovnomerne, voľným prúdením bez ventilátora.

Práve rovnomerné uvoľňovanie tepla zaistí v interiéri príjemný tepelný komfort. Rozhodujúce a veľmi praktické je, že na pripojenie potrebujú len klasickú elektrickú zástrčku (230 V), ktorá býva bežne v každej miestnosti bytu, rodinného domu či chaty.

Praktické funkcie

Ovládanie konvektorov je jednoduché, aj vďaka prehľadnému displeju a využitiu zrozumiteľných ikon. Požadovanú teplotu si v interiéri nastavíte ľahko a flexibilne, s tlačidlami plus a mínus. Konvektory majú zabudovaný elektronický regulátor teploty a určite oceníte ich individuálne nastaviteľné týždenné či ďalšie časové programy.

Jednou zo zaujímavých funkcií je rozpoznanie otvoreného okna v miestnosti. Tieto šikovné zariadenia však majú aj funkciu ochrany pred prehriatím (vďaka bezpečnostnému obmedzovaču teploty). Veľmi praktická je funkcia protimrazovej ochrany, ktorá sa využíva najmä v krátkodobo používaných interiéroch (na chate, v pivnici, garáži či v dielni).

Táto funkcia vám pomôže ochrániť nepoužívaný priestor pred poškodeniami mrazom, konvektory vďaka nej interiér iba šetrne vytemperujú, napríklad na teplotu 7 °C.

Key Communications
Nový príspevok

Nenašli sa žiadne príspevky

Komentáre

mojinterier.sk
Pri výbere a kúpe elektrického holiaceho strojčeka je potrebné zohľadniť viacero vecí. Na čo sa teda primárne zamerať a vybrať si tak,...
mojinterier.sk
KeepCup  je austrálskou značkou, ktorá vyrába jedinečné a nezameniteľné šálky na kávu či hoci aj na čaj. K dispozícii máte na výber z...
mojinterier.sk
Boľavá chrbtica trápi viacerých ľudí, ktorí majú sedavé zamestnanie. Presedieť za počítačom 8 a viac hodín denne síce nie je fyzicky...
Key Communications
Počas chladných jesenných a zimných mesiacov sú jedným z najčastejších problémov pocity chladu v domácnostiach. A to najmä na miestach ako...
mojinterier.sk
Upratovanie   považuje väčšina za ľudí skôr za “nevyhnutné zlo” a nie za činnosť, ktorej by sme sa venovali radi. Aj to však niekto...
mojinterier.sk
Sušička potravín sa stáva v mnohých domácnostiach čoraz obľúbenejším kuchynským pomocníkom . Sušené ovocie je nielen veľmi chutné,...