Prekvapí vás, koľko majú zdravotných benefitov. S týmto prístrojom si doma pripravíte pukanace, aké ste ešte nejedli

  • 3.12.2018
  • MOJINTERIER.SK

Vianoce klopú dvere a s nimi sa nám už tak nejak automaticky spája aj pozeranie vianočných filmov a rozprávok. Čo by ste povedali na to, keby ste si pri nich mohli pochutnať na chutnom, doma vyrobenom popcorne? 

 

Množstvo ľudí si myslí, že pukance sú veľmi nezdravým snackom, opak je však pravdou. Samozrejme je však obrovský rozdiel v tom, či hovoríme o popcorne kúpenom v obchode a pripravenom v mikrovlnke, alebo o popcorne pripravenom na panvici, v rúre či v špeciálnom prístroji na jeho výrobu. 

 

Pukance, ktoré si bežne pripravujeme v mikrovlnke, totiž obsahujú až cca 50% tuku, zatiaľčo pukance pripravené druhým spôsobom ho obsahujú o cca polovicu menej (približne 4 gramy tuku na 100 gramov). 

 

Na ich prípravu pritom budete potrebovať len kukuričné zrná, trochu oleja (príp. kokosový olej),  soľ podľa chuti a samozrejme popcornovač.

 

A aké zdravotné benefity vám takto pripravené pukance prinesú?

 

Obsahujú množstvo antioxidantov - konkrétne polyfenolických zlúčenín, ktoré sú najsilnejším typom antioxidantov. Ochránia vás tak pred voľnými radikálmi. 

 

Pomôžu vám pri chudnutí - 1 gram takto pripravených pukancov obsahuje približne 1 kalóriu, čo je asi 5x menej, ako napríklad čipsy. Nielenže si zdravo zamaškrtíte, ale pukance vás aj vďaka vysokému obsahu vlákniny zasýtia, takže sa vyhnete prejedaniu. 

 

Napravia vaše trávenie - ako sme už spomenuli, popcorn obsahuje veľa vlákniny, o ktorej je známe, že má priaznivý vplyv na celý tráviaci trakt a zabraňuje zápche. 

 

Znižujú hladinu “zlého” cholesterolu - kukuričné zrná obsahujú aj šupky, ktoré pomáhajú z cievnych stien odstraňovať prebytočný tuk.

 

Spojte teda príjemné s užitočným a doprajte si pri pozeraní svojho obľúbeného programu doma pripravené pukance (samozrejme však netreba zabúdať na to, že všetkého veľa škodí :) ). 

 

 

Načítám...