Popolavo modrá spomalí uponáhľané životné tempo

Nezávislí dizajnéri, architekti a návrhári sa i tento rok stretli v Medzinárodnom estetickom centre spoločnosti AkzoNobel, aby vybrali Farbu roka 2017. Pre nadchádzajúce obdobie sa ňou stala Popolavo modrá, ktorú doplňuje ďalších 45 odtieňov. Odborníci Dulux zároveň definovali štyri farebné trendy, ktoré spája spoločná téma – rovnováha.

 

farebne odtiene

 

„Farebná paleta na rok 2017 je vyvážená vďaka zaujímavému kontrastu, ktorý tvoria nápadnejšie odtiene s tými tlmenými. Neutrálne tóny navyše vytvárajú skvelé pozadie pre svetlé farby. Aktuálna paleta nie je určená len pre milovníkov dizajnu. Keďže sa dá veľmi dobre kombinovať a použiť v rôznych typoch interiérov, využije ju každý, kto má chuť oživiť svoj domov. Ak vás zaujíma, ako budú konkrétne farby vyzerať práve vo vašej izbe, vyskúšajte aplikáciu Dulux Visualizer, ktorá virtuálne premaľuje vaše steny do farieb roka 2017,“ uvádza Martin Brodský, Senior Brand Manager Dulux.

 

Kráľovnou roka je Popolavo modrá (S0.10.50)

Modrá symbolizuje okamžik. Aby sa dalo toto tvrdenie použiť i pre váš domov, vybral tím odborníkov Dulux taký odtieň, ktorý je univerzálny, no zároveň kreatívny. Súčasne sa jedná o ideálny odtieň odrážajúci novú perspektívu pre tento rok. Klasickú farbu súčasnosti i budúcnosti v palete dopĺňajú odtiene od najhlbšej atramentovo modrej až po belasú. Zahaľte svoju izbu do upokojujúcich a trendy farieb, ktoré sršia čerstvosťou a sviežosťou.

 

detska izba popolavomodra

 

Nechajte sa pohltiť romantikou

Novoromantický štýl pristane každému interiéru bez rozdielov. Ako ho docielite? Jednoducho, skombinujte prírodné prvky, ako sú rastliny a prútené doplnky, s farbami na stenách. V miestnostiach, v ktorých ucítite spojenie s prírodou, sa budete cítiť uvoľnene a pokojne.

 

neoromanticka obyvacka

 

Deliť sa o individualitu je normálne

Stále viac ľudí dnes žije v spoločných bytoch alebo domoch s niekoľkými ďalšími spolubývajúcimi, napriek tomu títo ľudia túžia po udržaní vlastnej individuality. Ak do tejto skupiny patríte i vy, použite vhodné farby a vytvorte tak príjemný priestor pre každého člena domácnosti. A to bez toho, aby ste stratili estetickú hodnotu interiéru.

 

individualita jasnych farieb

 

Vylaďte si doma svoju pracovnú zónu

Domov sa v súčasnosti stal kanceláriou a kancelária sa stala miestom, kde trávime všetok čas. Domov a prácu už nerozdeľuje žiadna hranica. Odborníci Dulux preto vytvorili príjemnú paletu farieb, ktorá vám pomôže vyčarovať niekoľko potrebných rozdielnych zón v byte alebo dome. Inšpirujte sa pri práci vašim vlastným domovom!

 

domaci pracovny priestor

 

Luxus v novom podaní

V súčasnosti, keď môžete mať čokoľvek, čo si len prajete, a nič nie je nemožné, hrajú spomienky dôležitejšiu úlohu než hmotné statky. Novodobý luxus zachytáva nový spôsob života, nový typ konzumu, v ktorom pravá hodnota nespočíva v majetku, ale v skúsenostiach. Vyznávajte ohľaduplný životný štýl spoločne s nami a zahaľte svoj domov do mäkkých a neutrálnych tónov, ktoré dokonale dopĺňa Popolavo modrá.

 

luxus v novom podani

 

Farbu roka a ďalšie odtiene z tohtoročnej palety si môžete nechať pripraviť v miešacích centrách značky Dulux.

 

Zdroj, foto: Allmedia4U

 

 

  • Zdieľať

Načítám...