ODTOK - NÍZKY, NEPRIEPUSTNÝ PRE ZÁPACH A ĽAHKO ČISTITEĽNÝ

Sprchy v úrovni podlahy sú pohľadné v každom dome či domácnosti. Individuálne designové riešenia sprchových odtokov, ktoré ponúka spoločnosť Viega v rámci programu Advantix, sú nielen pohľadné, ale tiež účelné. Pri všetkej estetike musia totiž tieto, väčšinou veľmi ploché odvodňovacie systémy, spĺňať vždy jedno: neustále chrániť kúpeľňu proti spätnému prestupu nepríjemných zápachov z kanalizácie a predovšetkým po dlhé roky spoľahlivo odvádzať odpadovú vodu.

 

 

Konštrukcia odtoku v úrovni podlahy sa rovná kvadratúre kruhu: odpad bude ideálne čo najviac v rovine, jednoducho zabudovateľný a prispôsobený na ľahké čistenie. Naviac má (pomocou vodného uzáveru) chrániť pred prenikaním plynov z kanalizačného potrubia a odvádzať bez problémov vodu odtokovým výkonom aspoň 0,4 l / s (zodpovedá komfortnej prevádzke moderných úsporných sprchových hlavíc).


Odtok pre vstavané výšky od 95 mm, odtokový výkon: 0,5-0,55 l/s, výška vodnej uzávierky: 50 mm (možno skrátiť na výšku sanačného modelu).

 

Kvadratúra kruhu?

Skĺbiť všetky uvedené požiadavky do jedného menovateľa je aj napriek tomu možné. To potvrdzujú odtoky Advantix. So vstavanými výškami od 70 mm sú ideálne pre inštalácie spŕch v úrovni podlahy. Pri bežnom používaní chráni pred intenzívnym zápachom z kanalizácie, a to ako u výšky zápachovej uzávierky 50 mm, alebo dnes už úplne bežne používanej výšky 30 mm, ktorá umožňuje dosiahnuť čo najnižšiu vstavanú výšku podlahových odtokov. Viega se pri tom zameriava na sofistikované riešenie hydrauliky v odtokovom telese. Teleso, ktoré zadržuje dôležitú vodnú uzávierku, sa po montáži otočí o 90 stupňov a cez ponornú rúrku je v tejto pozícii zafixované. Tým sa odtekajúca voda dostane do špeciálne vytvarovaného spojovacieho článku. Voda prúdiaca odtokom tak využíva vstavanú výšku základného odtokového telesa.


Sanačný model pre vstavané výšky od 70 mm, odtokový výkon: 0,4-0,45l/s, výška vodnej uzávierky: 25 mm.

 

Výsledok: aj napriek kompletne odnímateľnej zápachovej uzávierky môžu byť sprchové žliabky Advantix integrované do podláh so stavebnou výškou iba 70 mm - a to pri zachovaní odtokového výkonu 0,4 l / s. To vyhovuje aj moderným wellnessovým sprchám. Ich výkon sa napríklad vďaka eco, smart, jet alebo joy technológii pohybuje spravidla medzi 0,1 a 0,2 l / s.


Model so zvislým základným telesom pre vstavané výšky od 40 mm, odtokový výkon: 0,9-1,1 l/s, výška vodnej uzávierky: 50 mm (s možnosťou použitia protipožiarnej prechodky).

 

Požiadavky na vodnú uzávierku

Súčasne zostane v odtoku dostatok vodnej uzávierky, aby aj pri podtlaku v odpadovom potrubí spoľahlivo chránila pred obťažujúcim zápachom. Už cez dve desaťročia nespočetne úspešne nainštalovaných sanitárnych odtokov Viega dokazuje, že s dobre premyslenou technológiou sifónu sú odtoky Advantix aj cez ich nízku vstavanú výšku bez problémov použiteľné a spoľahlivo funkčné tiež s redukovanou výškou vodnej uzávierky.


Patentovaná konštrukcia umožňuje obzvlášť nízku vstavanú výšku, pri súčasnom vysokom odtokovom výkone a spoľahlivej ochrane pred obťažujúcimi zápachmi z kanalizácie.

 

O firme:

Spoločnosť Viega s viac ako 4.000 zamestnancami po celom svete patrí v súčasnosti k popredným výrobcom sanitárnej techniky. Na trvalom úspechu firmy sa pracuje v deviatich svetových lokalitách. Výroba je sústredená do štyroch výrobných závodov v Nemecku. Špeciálne riešenie pre severoamerický trh sa vyrába v závode McPherson (Kansas / USA), podnik vo Wuxi (Čína) potom zaisťuje hlavnú produkciu určenú pre ázijský trh. Pre spoločnosť Viega je najdôležitejšia predovšetkým výroba inštalačnej techniky. Okrem potrubných systémov vyrába tiež predstenové a odvodňovacie systémy. Sortiment zahŕňa viac ako 17.000 produktov s rozmanitými možnosťami využitia, napríklad v technickom vybavení budov, v infraštruktúre, v priemyselných zariadeniach alebo pri stavbe lodí. Spoločnosť Viega bola založená roku 1899 v Attendorne v Nemecku a od 60. rokov sa začala presadzovať na medzinárodnom trhu. V súčasnosti sa produkty Viega používajú na celom svete. Tovar je na jednotlivých trhoch distribuovaných prevažne prostredníctvom odborných veľkoobchodov.

 

Foto: Viega
Zdroj: MediaTrust Communications

  • Zdieľať

Načítám...