Interiér prvorepublikovej vily, Praha 5

Pri našej práci snáď nie je nič príjemnejšie, ako keď majiteľ dokonale ladí so svojím domovom, preto nás veľmi potešilo, že sme práve my boli na základe odporúčaní oslovení a požiadaní o spoluprácu.

Jadrom interiéru, ktoré bolo dané a z ktorého sme vychádzali, boli okná aj vstavaný nábytok v prevedení svetlo béžového laku, starožitná komoda a písací stôl a dizajnový kožený písací stolík. Všetko elegantne doplnené dverami v odtieni svetlo horčicovej farby.
Témou číslo jedna boli hneď spočiatku kvetinové vzory aj farby, z čoho jasne vyplynulo, že textílie tu budú hrať významnú úlohu.
Tiež sme sa s majiteľkou dohovorili na obstaranie dvoch až troch kusov art Deco starožitností. To, že sme doslova na rovnakej vlne, sa nám potvrdilo ihneď potom, čo sme náhodou narazili na unikátny anglický likérník. Na jeho kúpu, na ktorej sme sa prakticky okamžite zhodli, nadviazali ešte dva taburety.

Snáď najzaujímavejšie časť našej práce spočívala vo výbere umeleckých diel. Noblesu našej klientky dokonale odráža tvorba nadanej maliarky Michaely Žemličková, ktorá maľuje predovšetkým pre tých, ktorí vnímajú jednoduché linky a témy ako niečo mimoriadne. Z pôvodne zamýšľaného jedného obrazu bolo nakoniec obrazov päť. A všetky prekrásne.

O celkovej oživenie interiéru sa postarala dvojica abstraktných obrazov Lubomíra Drgáča, maliara, ktorého domovom je Slovácko.

Skutočnou čerešničkou na torte sú potom práce umelecké Kováčka Christine Habermann von Koch, ktorá splnila túžbu a priania našej klientky a vytvorila majstrovské diela v podobe kvetinovej lavičky na záhrade a vtáčieho motívu v interiéri.

Naším prianím je, aby sa majiteľke v nami navrhnutom prostredí krásne bývalo.

  • Zdieľať

Načítám...